به بهانه بازگشت شهید بی‌سر، محسن حججی؛ خبر آمد که از شام بلا خواهی آمد / بر حرمت او قامت افلاک خم است

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان استان تهران؛تو حجت خدا بر ما شده‌ای در این زمانه مخلوط از حقیقت و مجاز و به هم آمیخته حق و باطل. گویی خدا به این همه حجت و برهان که در تو جمع کرده است با مردم سخنها دارد.

این‌بار نسیم صبا عطری دلاویز با خود آورده است، عطری متفاوت و از مسیری متفاوت، مسیری که زینب سلام‌الله علیها طی کرد تا پیام عاشورا را به گوش عالم در همه اعصار برساند.

اینک عطری از شامات می‌رسد.

بله، نسیم صبا شمیم خبری را بر مشام مشتاقان حلول داده است که دیدگان منتظر یک ایران، چشم به راه و  مشتاق دیدارش به انتظار نشسته است.

گویی ستاره‌ای از غرب طلوع می‌کند که با خود عطر حسین سرجدا را از حریم بانوی حماسه و ایثار به ارمغان می‌آورد.

به تو می‌گویم ای شهید سر از پیکر جدا، ای حججیی که راز و رمزهایی شگرف در این رفت و آمدت هست.

ای سبز رفته و سرخ برگشته، چه زیبا رفتنی داشتی و عجب سرخ آمدنی.

تو آن روز که راهی شام بلا شدی و با سر دادنت، بلایی به جان میلیون‌ها عاشق حسین علیه‌السلام انداخته‌ای، جانسوز. بلایی که آرزوی هزاران شیفته‌ی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام است.

یک تنه حماسه‌ای را برای ملتی به تماشا گذاشتی که ۱۴ قرن است با هر زبانی که برایش میسر است آن حماسه را می‌سراید؛ حماسه روز واقعه، حماسه دشت عطش و عرفان، حماسه جاوید عاشورا در عرصه نابرابر کربلا.

ای شهید بی‌سر!‌ تو کاری کردی کارستان؛ کارستانی که سبب می‌شود دیگر هرکس از منظر خویش آن را تصور و تخیل نکند بلکه هرگاه از حماسه و حضور روز واقعه سخن به میان آید همگان یک صحنه واحد را به تماشا بنشینند.

حال خبر رسیده که از شام بلا خواهی آمد.

ملت می‌داند چه در سر داری، سری که در پیکر نیست، همین است راز پیکر بی‌سر و سر بی‌پیکر. رازی که آرامش دلهای ملتی را به هم می‌ریزد و میلون‌ها سر به احترام و اعزازت دست تعظیم بر سینه می‌ساید.

اینکه تو «حججی» هستی هم قصه‌ای اسرارآمیز است. گویی تو لبریز از حجت‌هایی هستی از این همه برهان آشکار که عادت کرده‌ایم نبینیم. همان است که به فرموده رهبر عظیم‌الشأن تو حجت خدا بر ما شده‌ای در این زمانه مخلوط از حقیقت و مجاز و به هم آمیخته حق و باطل. گویی خدا به این همه حجت و برهان که در تو جمع کرده است با مردم سخنها دارد.

تنها «حججی»بودنت کافی بود تا حجت‌های فراوانی باشی برای دنیای پر از مجاز و حقیقت؛ اما تو محسن هم هستی. نمونه‌ای از همان محسنی که پهلوی مادرش را شکستند به جرم سپر ولایت شدن. در آن پیکار، هم محسن شهید شد و هم مادر، پهلوشکسته. اما تو چه زیبا تکرار حماسه کردی در مسیر ولایت، هم پهلویت زخم کین برداشت و هم «محسنِ شهید» شدی برای ایران ولایتمدار و حسینی.

“حسینیه ایران”محرم امسال با زینبی همراهی خواهد کرد که پس از چهارده قرن در میان لبیک‌گویان حسین‌اش،تا قربانگاه عشق پیش خواهد رفت.

8519e6c6-cc77-48fb-ab58-2ab68e5e0eb1 پروفایل-شهید-حججی-7 شهید-محسن-ححجی-9


پاسخ دهید

دیدگاه شما