برنامه های فرهنگی و ادبی ، هنری هفته دفاع مقدس سازمان بسیج هنرمندان استان تهران

نشست خبری حسین نادری به مناسبت هفته دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان استان تهران؛ حسین نادری ریاست محترم سازمان بسیج هنرمندان استان تهران با تسلیت ایام محرم و گرامیداشت فرارسیدن سی و نهمین سالگرد هفته دفاع مقدس گفت: برنامه‌های فرهنگی وادبی هنری گرامیداشت هفته دفاع مقدس امسال با شعار “ما پیروزیم” در استان تهران اجرا می‌شود.

ایشان اظهار داشت: دفاع مقدس، نام‏ آشناترین واژه در قاموس حماسه‏ های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری‏های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار مانده وخواهد ماند .

ایران هرگز به منظور فزون‏خواهی و قدرت‏طلبی وارد عرصه جنگ نشد، بلکه روحیه حمیت و غیرت فرزندان این آب خاک بود که به تأسی از مولا و سالارشان حضرت حسین بن علی(علیه السلام) در تحقق شعار «هیهات منّا الذله» کوشیدند تا هرگز تسلیم ننگ و ذلّت و زبونی نشوند و از کیان و حیثیت اعتقادی خود دفاع کنند.

در ادامه حسین نادری افزودن؛ آئین برگزاری اجرای نمایش های صحنه ای و میدانی همراه با کاروان های دفاع مقدس به همت کانونهای بسیج هنرمندان(باقرشهر،دماوند،رباط کریم،فیروزکوه،شهریار،شهرقدس،بهارستان،ورامین،قرچک،پیشوا) با همکاری انجمن نمایش این سازمان از تاریخ ۹۸/۰۶/۳۱ تا ۹۸/۰۷/۰۷  در سالن های آمفی تئاتر،میادین اصلی شهر، پارک ها ،مدارس، مساجد،محل های اسلامی برگزار می شود.

برنامه های فرهنگی وادبی هنری به همت کانونهای بسیج هنرمندان شهرستانهای استان تهران با همکاری انجمن های ادبی هنری این سازمان در هفته دفاع مقدس شامل:

ردیف

عنوان برنامه

مجری

۱

مراسم غبار رویی وعطرافشانی گلزارشهداء

کانونهای بسیج هنرمندان شهرستانهای استان تهران

۲

اجرای نمایش های خیابانی و صحنه ای به همراه کاروان های

 دفاع مقدس

کانونهای بسیج هنرمندان: باقرشهر،دماوند،رباط کریم،فیروزکوه،شهریار،شهرقدس،بهارستان،ورامین،قرچک،

پیشوا

۳

دیدار با هنرمندان پیشکسوت در هفته دفاع مقدس

کانون بسیج هنرمندان رباط کریم

۴

برگزاری عصر شعر عاشورایی با موضوع

 ” دفاع مقدس و فرهنگ عاشورایی”

کانونهای بسیج هنرمندان فیروزکوه ، رباط کریم ، ورامین

۵

برگزاری چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور ۹۸

فراخوان:کانونهای بسیج هنرمندان شهرستانهای استان تهران

۶

دیدار و تجلیل از خانواده های معظم شهدای هنرمند در

هفته دفاع مقدس

کانونهای بسیج هنرمندان شهرستانهای استان تهران

۷

همکاری در برپایی میز خدمت در محلات اسلامی شهرستان واختصاص غرفه به هنرمندان برای اجرای برنامه های مختلف هنری شامل(نقاشی کودکان،خطاطی،شعرگویی و داستان نویسی و …)

کانونهای بسیج هنرمندان شهرستانهای استان تهران

 

image_2019_9_22-13_36_31_69_nLr image_2019_9_22-16_8_20_815_QxT image_2019_9_22-16_9_33_459_oiL

image_2019_9_22-13_52_27_87_Tr7 image_2019_9_22-16_4_45_162_d7T پنجمین شب از اجرای مراسم تعزیه خوانی در شهرستان رباط کریم. (ده شب ده تعزیه)دهه دوم محرم .

 


پاسخ دهید

دیدگاه شما